.

Sny se plní

Když se mluví o snech, vždy si vzpomenu na scénu z básníků, ve které snoubenec „Píšťalky“ ukazuje mladému Šafránkovi svůj životní plán: 1.dovolená v Jugoslávii, 1. dítě, 1.  auto, 2. dovolená v Jugoslávii, 2. dítě.“ Scéna je sice úsměvná, ale plánovat svoji budoucnost by měl každý.

I já jsem měla své cíle stanovené už od svých dvaceti let a moc se to od výše zmiňované epizody nelišilo: mít svoji lékárnu, tři děti a dům. Měla jsem určené i časové horizonty, kdy to budu mít.

„Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“     Miloš Forman
A víte co? Všechno se mi splnilo. Nestalo se to nějakým kouzlem, musela jsem si tvrdě za svým snem jít a velmi často překonávat samu sebe. Překonávat strach a nízké sebevědomí. To jsou mí dva nepřátelé v životě.
 

Čím víc před strachem utíkáte, tím víc roste.

Jako dítě jsem velmi často slýchala: „Nikde nic neříkej. Nic nedělej a hlavně na sebe neupozorňuj! Nemáš na to, tak se do toho nepleť.“
 
Ze všeho jsem byla vystresovaná a nebyla jsem vůbec schopná komunikovat s lidmi. Dnes se tomu říká sociální fóbie.

Možná proto jsem si zvolila v té době nereálné cíle. Možná jsem chtěla dokázat, že nejsem taková, jak si o mně  rodiče myslí. Možná jsem to chtěla dokázat jen sama sobě.

Na škole jsem poznala manžela a z mého snu se stal náš sen. Oba jsme věděli, že pokud si chceme jednou otevřít lékárnu, budeme se muset odstěhovat do většího města. V té době přišla nabídka od spolužáků, abychom jim pomohli s otevřením lékárny v Plzni. S naší první dcerou jsme se přestěhovali do podnájmu. Zaběhnout novou lékárnu znamenalo plné pracovní nasazení.

Po čase se uvolnily v nedalekém obchodním centru prostory vhodné na novou lékárnu. Konečně jsme měli příležitost začít pracovat sami na sebe. Vzpomínám si, že pro mě to byly dny plné strachu a nejistoty. Dodnes se vidím, jak hystericky brečím absolutně na dně. ,, Proč jsme do toho šli? Nikdo k nám nechodí!“

Začátky byly opravdu těžké, ale oba jsme se hodně snažili a postupně získávali důvěru našich zákazníků.

V té době se nám narodily další dvě dcery, takže to byl neustálý kolotoč práce a povinností. Ale bylo to krásné období, práce, která nás bavila a naše tři holčičky, které nám dělaly jen samou radost. V té době jsme si koupili i náš vysněný dům.

A co dál? Zazvonil zvonec…?

Ne, tak jednoduché to není. To, co bylo mým snem ve dvaceti, už v mých čtyřiceti začínalo být noční můrou. Deziluze z našeho zdravotnictví, neustálé změny legislativy, nižší ceny v lékárenských řetězcích, jimž nebylo možné konkurovat… Nemožnost jet na společnou dovolenou nebo si udělat volný víkend…

Tohle všechno nakonec změnilo naše priority a lékárnu jsme prodali lékárenskému řetězci. Naše první společná dovolená a volné víkendy, takovou svobodu jsme zažívali poprvé v životě.

Změna je život

V té době jsem také pochopila, že klasická medicína není jediná cesta ke zdraví. Naopak, jsou mnohem šetrnější metody, které dokáží nemoc opravdu vyléčit. Začala jsem studovat homeopatii a její přístup k léčení nemoci. Začala jsem chápat souvislosti mezi psychikou a nemocí. Je škoda, že v našem zdravotnictví se zatím o těchto věcech moc nepřemýšlí. Homeopatie mi pomohla s mým strachem, sociální fóbií, s pomocí homeopatie jsem zlepšila zdraví celé své rodiny.

Dnes mám nové cíle, nové sny. Možná jsou opět nereálné, ale já věřím, že se splní.

A co vy, také máte nějaké sny?

Přemýšlíte o tom jaké by to bylo, kdyby…? Bojíte se, že na to nemáte? Máte strach, jaký jsem dříve mívala já?  A co když se Vám vše může splnit? Stačí, když každý den uděláte jen malý krůček správným směrem. On je to totiž po čase pořádný kus cesty.

A nakonec mám pro Vás tipy na homeopatika, která Vám pomohou překonat úzkost, strach nebo únavu. O základních principech homeopatie se více dozvíte v HOMEOPATICKÉM MANUÁLU.

ARGENTUM NITRICUM 9 CH nespokojenost, mrzutost, nervozita a neustálý spěch, nikdy nemáte čas. Trpíte úzkostí z očekávání nebo trémou. Je Vám spíše teplo a potřebujete čerstvý vzduch.

ARSENICUM ALBUM 9 CH – neklid, napětí, jste příliš svědomití. Trápí Vás nejistota a úzkost. Jste zimomřiví a brzy Vás vše vyčerpá.

PHOSPHORICUM ACIDUM 9 CH – jste velmi citliví, lhostejní až apatičtí. V noci nemůžete spát a přes den jste velmi unavení.

Pokud jste vybrali některé z výše uvedených homeopatik, dávkujte podle následujícího schématu:

  1. den 4×1 kuličku
  2. den 3×1
  3. den 2×1

Na kuličky se nesahá rukou, pomocí dávkovače se vloží do úst, kde se nechají volně rozplynout. 10 minut před a po podání homeopatika by se nemělo jíst ani pít.

Přeji Vám mnoho úspěchů a mnoho splněných snů!

Podrobný popis nejčastěji používaných homeopatik najdete v e-booku HOMEOPATIKA.

Praktické návody na domácí léčení pomocí homeopatie a přírodních receptů najdete v HOMEOPATICKÉ LÉKÁRNIČCE PRO DĚTI a PŘÍRUČCE DOMÁCÍ HOMEOPATIE.

JAK VYBÍRAT HOMEOPATIKA

V homeopatii LÉČÍME ČLOVĚKA, NIKOLI NEMOC.
Homeopatikum nevybíráme jako lék „NA NĚCO“, ale jako lék, který pokrývá symptomy nemoci.

SYMPTOM = ZMĚNA, KTEROU DOTYČNÝ BĚHEM NEMOCI ZAŽÍVÁ

V klidu se zamyslete, co se změnilo, ZMĚNY SI ZAPIŠTE.
Poté porovnejte s popisem homeopatik.
K léčbě vyberte NEJPODOBNĚJŠÍ HOMEOPATIKUM.

JAK DÁVKOVAT HOMEOPATIKA

Dávkování se řídí podle intenzity potíží.
U akutní nemoci je třeba dávku zopakovat několikrát po sobě v krátkém časovém intervalu.

Na začátku potíží se nejčastěji podává: 1 dávka po 30-60 minutách 3x až 5x po sobě.

Během této doby by mělo dojít k úlevě. Pokud se nic nezmění, homeopatikum není správně vybrané a nemá smysl pokračovat v podávání léku.

Pokud úleva nastane, intervaly podávání se postupně prodlužují. Druhý den už podáme jen 3×1 dávku a třetí den 2×1 dávku.

CO JE JEDNA DÁVKA

1 dávka jsou 3 kuličky nebo 1 doušek rozpuštěného homeopatika.

Na homeopatika se nesahá rukou. Pomocí dávkovače v uzávěru se homeopatika vloží pod jazyk a nechají se volně rozplynout v ústech. U kojenců a malých dětí se kuličky rozpustí v malém množství vody a podají se nekovovou lžičkou nebo stříkačkou přímo do úst. Každý den se připravuje stejným způsobem nový roztok.

JAKOU POTENCI ZVOLIT

K domácí samoléčbě doporučuji potenci 9 CH.

Přejít nahoru