.

Proč je moje dítě nemocné?

 

Je vaše dítě stále nemocné? Vyzkoušeli jste různé přípravky na posílení imunity a nepřineslo to kýžený efekt? A co když žádný zázračný přípravek neexistuje? Pojďme se na celou věc podívat z jiné stránky.

Naše zdraví ovlivňuje spousta věcí. Jedná se o výživu, životní styl, chemické látky a především o emoční vlivy.

Už během prenatálního vývoje dítě vnímá pocity matky.
Matka může být během těhotenství vystavena těžké životní situaci , či se jedná o zcela běžné pocity. Strach z porodu, nepřipravenost na novou roli rodiče, obavy z budoucnosti, atd…
Porod sám je pro dítě traumatickým zážitkem, při kterém je vystaveno velkému stresu a prvnímu kontaktu s chemickými látkami. Také traumata a silné negativní zážitky v novorozeneckém a kojeneckém věku mohou výrazně zvýšit náchylnost k chronickým civilizačním nemocem.

V poslední době se začíná častěji diskutovat o psychických příčinách nemocí.

Velmi častá bronchitida znamená v psychosomatice neklidné rodinné zázemí, hádky a křik, nebo naopak extrémně tichou domácnost.  Pokud je dítě citlivé a intenzivně vnímá napětí v rodině, často se to odrazí i na jeho zdravotním stavu, více najdete v článku JAK EMOCE OVLIVŇUJÍ NAŠE ZDRAVÍ.

Nejčastěji jsou děti nemocné při nástupu do školky. I zde hraje důležitou roli psychika dítěte. Proč mě rodiče odložili, proč tam musím znovu a znovu?! Homeopatické tipy na zlepšení psychické odolnosti najdete v článku HOMEOPATIE A NÁVRAT DO TŘÍD a STRACH ZE ŠKOLKY NEBO ŠKOLY.

Pokud není dítě v psychické pohodě, dříve či později na to upozorní nemocí.

Co s tím?

Nestačí proto jen posilovat imunitní systém, důležitá je i psychická vyrovnanost dítěte. Dítě se musí cítit  v  bezpečí, musí vědět, že je milováno. Věnujte dětem svůj čas a ubezpečujte je o své lásce.

Co mám vybrat?

Reklamy na nás chrlí jeden zázrak za druhým. Výhodné nabídky, vitamíny s hračkou, které každé dítě musí mít. Pokud má dítě pestrou a vyváženou stravu, žádné vitamíny nepotřebuje. Většinou jsou plné chemie. Mně osobně se nejvíce osvědčily přípravky obsahující kolostrum. Kolostrum obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a plno dalších látek, které mají vliv na vytváření imunitního systému.

Na co se zaměřit?

PESTRÁ A VYVÁŽENÁ STRAVA

DOSTATEK POHYBU

SPOLEČNÉ ZÁŽITKY

LÁSKA A POROZUMĚNÍ

Pokud bude dítě šťastné a spokojené, jeho tělo odpoví zdravím. Děti jsou pro nás vším a je potřeba jim o tom dát vědět.

Odměnou nám bude jejich úsměv, spokojenost a zdraví.

Podrobný popis nejčastěji používaných homeopatik najdete v e-booku HOMEOPATIKA.

Praktické návody na domácí léčení pomocí homeopatie a přírodních receptů najdete v HOMEOPATICKÉ LÉKÁRNIČCE PRO DĚTI a PŘÍRUČCE DOMÁCÍ HOMEOPATIE.

 

 

HOMEOPATICKÁ LÉKÁRNIČKA PRO DĚTI

Za pomoci tohoto e-booku se naučíte používat homeopatika při běžných zdravotních potížích vašich dětí.

Přejít nahoru