Je vaše dítě stále nemocné? Vyzkoušeli jste různé přípravky na posílení imunity a nepřineslo to kýžený efekt? A co když žádný zázračný přípravek neexistuje? Pojďme se na celou věc podívat z jiné stránky.
Naše zdraví ovlivňuje spousta věcí. Jedná se o výživu, životní styl, chemické látky a především o emoční vlivy.
Už během prenatálního vývoje dítě vnímá pocity matky.
Matka může být během těhotenství vystavena těžké životní situaci , či se jedná o zcela běžné pocity. Strach z porodu, nepřipravenost na novou roli rodiče, obavy z budoucnosti, atd…
Porod sám je pro dítě traumatickým zážitkem, při kterém je vystaveno velkému stresu a prvnímu kontaktu s chemickými látkami. Také traumata a silné negativní zážitky v novorozeneckém a kojeneckém věku mohou výrazně zvýšit náchylnost k chronickým civilizačním nemocem.
V poslední době se začíná častěji diskutovat o psychických příčinách nemocí.
Velmi častá bronchitida znamená v psychosomatice neklidné rodinné zázemí, hádky a křik, nebo naopak extrémně tichou domácnost. Pokud je dítě citlivé a intenzivně vnímá napětí v rodině, často se to odrazí i na jeho zdravotním stavu, více najdete v článku JAK EMOCE OVLIVŇUJÍ NAŠE ZDRAVÍ.
Nejčastěji jsou děti nemocné při nástupu do školky. I zde hraje důležitou roli psychika dítěte. Proč mě rodiče odložili, proč tam musím znovu a znovu?! Homeopatické tipy na zlepšení psychické odolnosti najdete v článku HOMEOPATIE A NÁVRAT DO TŘÍD a STRACH ZE ŠKOLKY NEBO ŠKOLY.
Pokud není dítě v psychické pohodě, dříve či později na to upozorní nemocí.
Co s tím?
Nestačí proto jen posilovat imunitní systém, důležitá je i psychická vyrovnanost dítěte. Dítě se musí cítit v bezpečí, musí vědět, že je milováno. Věnujte dětem svůj čas a ubezpečujte je o své lásce.
Co mám vybrat?
Reklamy na nás chrlí jeden zázrak za druhým. Výhodné nabídky, vitamíny s hračkou, které každé dítě musí mít. Pokud má dítě pestrou a vyváženou stravu, žádné vitamíny nepotřebuje. Většinou jsou plné chemie. Mně osobně se nejvíce osvědčily přípravky obsahující kolostrum. Kolostrum obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a plno dalších látek, které mají vliv na vytváření imunitního systému.
Na co se zaměřit?
PESTRÁ A VYVÁŽENÁ STRAVA
DOSTATEK POHYBU
SPOLEČNÉ ZÁŽITKY
LÁSKA A POROZUMĚNÍ
Pokud bude dítě šťastné a spokojené, jeho tělo odpoví zdravím. Děti jsou pro nás vším a je potřeba jim o tom dát vědět.
Odměnou nám bude jejich úsměv, spokojenost a zdraví.
Podrobný popis nejčastěji používaných homeopatik najdete v e-booku HOMEOPATIKA.
Praktické návody na domácí léčení pomocí homeopatie a přírodních receptů najdete v HOMEOPATICKÉ LÉKÁRNIČCE PRO DĚTI a PŘÍRUČCE DOMÁCÍ HOMEOPATIE.
HOMEOPATICKÁ LÉKÁRNIČKA PRO DĚTI
Za pomoci tohoto e-booku se naučíte používat homeopatika při běžných zdravotních potížích vašich dětí.
JAK VYBÍRAT HOMEOPATIKA
V homeopatii LÉČÍME ČLOVĚKA, NIKOLI NEMOC.
Homeopatikum nevybíráme jako lék „NA NĚCO“, ale jako lék, který pokrývá symptomy nemoci.
SYMPTOM = ZMĚNA, KTEROU DOTYČNÝ BĚHEM NEMOCI ZAŽÍVÁ
V klidu se zamyslete, co se změnilo, ZMĚNY SI ZAPIŠTE.
Poté porovnejte s popisem homeopatik.
K léčbě vyberte NEJPODOBNĚJŠÍ HOMEOPATIKUM.
JAK DÁVKOVAT HOMEOPATIKA
Dávkování se řídí podle intenzity potíží.
U akutní nemoci je třeba dávku zopakovat několikrát po sobě v krátkém časovém intervalu.
Na začátku potíží se nejčastěji podává: 1 dávka po 30-60 minutách 3x až 5x po sobě.
Během této doby by mělo dojít k úlevě. Pokud se nic nezmění, homeopatikum není správně vybrané a nemá smysl pokračovat v podávání léku.
Pokud úleva nastane, intervaly podávání se postupně prodlužují. Druhý den už podáme jen 3×1 dávku a třetí den 2×1 dávku.
CO JE JEDNA DÁVKA
1 dávka jsou 3 kuličky nebo 1 doušek rozpuštěného homeopatika.
Na homeopatika se nesahá rukou. Pomocí dávkovače v uzávěru se homeopatika vloží pod jazyk a nechají se volně rozplynout v ústech. U kojenců a malých dětí se kuličky rozpustí v malém množství vody a podají se nekovovou lžičkou nebo stříkačkou přímo do úst. Každý den se připravuje stejným způsobem nový roztok.
JAKOU POTENCI ZVOLIT
K domácí samoléčbě doporučuji potenci 9 CH.