.
Homeopatika při nespavosti

Homeopatie a nespavost

Trpíte nespavostí? A zkusili jste homeopatii?

K napsání tohoto článku mě inspiroval případ mé klientky. Dříve se u mě léčila s nespavostí a nedávno za mnou přišla s podezřením na boreliózu.

Budeme jí říkat třeba Maruška. Poprvé jsme se setkaly před 3 lety. Marušce bylo v té době 62 let, trpěla neklidem, úzkostí a především nespavostí. Problém se objevil poté, co ji zaměstnavatel poslal do důchodu.

Maruška je velmi činorodá, byla zvyklá být v kolektivu, bavit se s přáteli a najednou nevěděla, jak zabít čas. Její manžel i přátelé stále pracovali a ona si začala připadat méněcenná. Začala trpět úzkostí, strachem a nespavostí. Postupně se přidávaly další zdravotní problémy, bolesti zad, snížená funkce štítné žlázy, vypadávání vlasů.

Maruška je odpůrcem chemie, a tak začala hledat různé alternativní metody, které by mohly její stav zlepšit. Než přišla za mnou, vyzkoušela toho poměrně hodně včetně autopatie a lékařské homeopatie. Díky odkyselování organismu si úplně zničila trávení.

Výsledkem bylo, že i přes neustále narůstající seznam potravinových doplňků a homeopatik, se její stav zhoršoval. Nakonec skončila na psychiatrii a dostala antidepresiva. Při našem prvním setkání to byla nervózní a vyhublá osoba, která vypadala, že je na pokraji svých sil.

Nikdy nezapomenu na její beznaděj, když mi líčila, co všechno bere a stejně je jí hůř a hůř. „Já si vždycky ráno vyndám tu krabici s lékama před sebe a řikám si: Jak já to udělám, tohle musím nalačno, tohle po jídle a je mi z toho špatně, když to všechno vidím.“

Jako první jsme vysadily všechny zázračné potravinové doplňky.

To, že mají v názvu slovo „přírodní“, ještě nemusí znamenat, že přírodní opravdu jsou. Věděli jste, že jako přírodní může být označeno vše, co obsahuje minimálně 15% přírodních látek a zbytek může být cokoli.

Postupně jsme u Marušky spravily trávení, odstranily neklid, úzkost a nervozitu. Začala normálně jíst a spánek se zlepšoval. Léčba trvala přes rok.

Homeopatie umí nespavost vyléčit. 

Při dlouhodobé nespavosti to není otázka týdne, ale je třeba se obrnit trpělivostí. Na problém se spaním si tělo dlouho zakládá.

Psychosomatická příčina nespavosti je: Strach. Nedůvěra v proces života a pocit viny. 

Strach je často spojený se snahou mít vše pod kontrolou. V posteli přemítáme o tom, co jsme udělali nebo neudělali, jak jsme to měli nebo neměli říci. Dlouhodobá nespavost značí ještě hlubší problém. Často je spojena s traumatickým zážitkem z minulosti, který jsme rozumem potlačili, ale naše podvědomí o něm stále ví a bojí se, že pokud usneme, trauma se zase vynoří. Proto nesmíme usnout, aby se zase něco nestalo. Při léčbě je třeba problém odstranit z hloubky podvědomí. A s tím si homeopatie umí poradit.

U Marušky odstartovaly problémy pocity křivdy a méněcennosti. Život se jí úplně změnil a ona na to nebyla připravena. Začala trpět samotou, přidaly se úzkosti, které vygradovaly v sociální fóbii. Žena, která dříve vyučovala jazyky a byla zvyklá být mezi lidmi, se jich začala bát. Připadala si opuštěná, ale s lidmi už nedokázala komunikovat. Pro svůj strach se nemohla soustředit ani na čtení. Nakonec jsme vymyslely poslouchání audioknih a to ji úplně nadchlo. Díky příběhům, které poslouchala, přestala myslet na své problémy. Pomocí homeopatie se pomalu zlepšovala psychika a fyzické potíže.

Homeopatie umí zmobilizovat léčivé síly našeho těla. Stejnou měrou ovlivňuje náš fyzický, psychický a mentální stav. Účinek její léčby není okamžitý, jako když vezmete klasickou tabletu. Při léčbě chronických potížích se musí počítat s tím, že se také nemusí ze začátku léčby vůbec nic viditelného dít. Tělo se při léčbě začíná pomalu uzdravovat vlastní silou, homeopatie pouze ukazuje směr, kterým se má léčba ubírat. Více jsem o homeopatii napsala v článku Tajemství cukrové kuličky.

Maruška byla na začátku léčby také netrpělivá, často mi volala, že se jí spaní stále nedaří a pak, když se začal spánek zlepšovat a výjimečně neusnula, zase volala, že se to vrací. Přesto to nevzdala a její stav se začal velmi pozvolna zlepšovat. Pod dohledem lékaře, vysadila antidepresiva, razantně se zlepšila funkce štítné žlázy. Nyní je jí 65 let, cítí se skvěle a neužívá žádné léky.

Maruška, kterou jsem po čase viděla, je někdo úplně jiný. Málem jsem ji nepoznala, prošla neuvěřitelnou proměnou a je vidět, že ji život začal zase bavit. Homeopatie ji uzdravila po fyzické stránce, a viditelně změnila i její psychické rozpoložení. Nyní je to sebevědomá, usměvavá žena plná energie.

V takových chvílích vidím, co všechno homeopatie dokáže.

Podrobný popis nejčastěji používaných homeopatik najdete v e-booku HOMEOPATIKA.

Praktické návody na domácí léčení pomocí homeopatie a přírodních receptů najdete v HOMEOPATICKÉ LÉKÁRNIČCE PRO DĚTI a PŘÍRUČCE DOMÁCÍ HOMEOPATIE.

JAK VYBÍRAT HOMEOPATIKA

V homeopatii LÉČÍME ČLOVĚKA, NIKOLI NEMOC.
Homeopatikum nevybíráme jako lék „NA NĚCO“, ale jako lék, který pokrývá symptomy nemoci.

SYMPTOM = ZMĚNA, KTEROU DOTYČNÝ BĚHEM NEMOCI ZAŽÍVÁ

V klidu se zamyslete, co se změnilo, ZMĚNY SI ZAPIŠTE.
Poté porovnejte s popisem homeopatik.
K léčbě vyberte NEJPODOBNĚJŠÍ HOMEOPATIKUM.

JAK DÁVKOVAT HOMEOPATIKA

Dávkování se řídí podle intenzity potíží.
U akutní nemoci je třeba dávku zopakovat několikrát po sobě v krátkém časovém intervalu.

Na začátku potíží se nejčastěji podává: 1 dávka po 30-60 minutách 3x až 5x po sobě.

Během této doby by mělo dojít k úlevě. Pokud se nic nezmění, homeopatikum není správně vybrané a nemá smysl pokračovat v podávání léku.

Pokud úleva nastane, intervaly podávání se postupně prodlužují. Druhý den už podáme jen 3×1 dávku a třetí den 2×1 dávku.

CO JE JEDNA DÁVKA

1 dávka jsou 3 kuličky nebo 1 doušek rozpuštěného homeopatika.

Na homeopatika se nesahá rukou. Pomocí dávkovače v uzávěru se homeopatika vloží pod jazyk a nechají se volně rozplynout v ústech. U kojenců a malých dětí se kuličky rozpustí v malém množství vody a podají se nekovovou lžičkou nebo stříkačkou přímo do úst. Každý den se připravuje stejným způsobem nový roztok.

JAKOU POTENCI ZVOLIT

K domácí samoléčbě doporučuji potenci 9 CH.

Přejít nahoru